Напиши нам
Скасувати


Zwrot kosztów za leczenie w Polsce – krok po kroku!

25 June 2019

Mieszkasz i pracujesz za granicą natomiast chciałbyś skorzystać z Polskiej opieki medycznej, leczenia szpitalnego czy rehabilitacji?

  Wielu Pacjentów nie zdaje sobie sprawy, jakie możliwości daje dyrektywa transgraniczna – umowa państw członów Unii Europejskiej. Jasno określa zasady świadczenia usług medycznych oraz umożliwia swobodny przepływ Pacjentów wśród wszystkich Państw członkowskich oraz Norwegii i Szwajcarii. Prościej mówiąc: pracując w Unii Europejskiej, będąc ubezpieczonym masz prawo do leczenia w dowolnym Państwie Członkowskim. Stwarza to wiele możliwości dla każdego Pacjenta. Nie musi on, bowiem czekać na dany zabieg w swoim kraju, a korzystając z prywatnej opieki medycznej w np. w Polsce ma prawo do zwrotu kosztów leczenia od swojego ubezpieczyciela (np. NHS, HSE, AOK). 

Dotyczy to również Polaków, którzy planują leczenie za granicą. Czas oczekiwania na zabieg powoduje, że coraz częściej pacjenci zastanawiają się nad leczeniem w Czech, na Słowacji oraz innym kraju UE. W każdym przypadku należy pamiętać, że Pacjent otrzyma zwrot kosztów za leczenie do kwoty, jaka jest przewidziana za daną procedurę w kraju, w którym Pacjent jest ubezpieczony!

Pamiętaj: zawsze otrzymasz zwrot do kwoty, na jaką dany zabieg wyceniany jest w Twoim kraju! W praktyce oznacza to, że jeżeli mieszkasz za granicą i dany zabieg wyceniany jest na 10,000 £ natomiast zapłacisz za operację w Polsce 5,000 £ ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty związane z zabiegiem i uwzględnione na rachunku.

Warunki, jakie musisz spełnić do otrzymania zwrotu kosztów leczenia:

- musisz na stałe mieszkać w Państwie członkowskim UE (np. Anglia, Irlandia, Niemcy, Austria) + Norwegia oraz Szwajcaria;

- musisz być ubezpieczony w danym państwie (oznacza to, że masz prawo do świadczeń medycznych);

- leczenie, które planujesz musi być leczeniem refundowanym w Twoim kraju;

Ważne: zabiegi medycyny estetycznej, stomatologii estetycznej, szczepienia, transplantacja organów nie wchodzą na listę zabiegów refundowanych na zasadzie dyrektywy transgranicznej.

Niektóre, szczególnie te bardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne wiążą się z potrzebą uzyskania wcześniejszej zgody ubezpieczyciela. Jest to w wielu przypadkach formalność i wymaga tylko przedstawienia odpowiedniej dokumentacji.

Warto zauważyć, że leczenie na zasadzie dyrektywy transgranicznej dotyczy również obcokrajowców, którzy nie chcąc czekać w kolejkach lub którzy po prostu chcąc skorzystać z wyjątkowej jakości usług medycznych planują leczenie w Polsce. Wszyscy nasi Partnerzy mają doświadczenie w leczeniu Pacjentów zagranicznych, a personel szpitali płynnie posługuje się językiem angielskim. W razie potrzeby istnieje możliwość usługi tłumacza (Niemiecki, Ukraiński, Rosyjski).

Wielu Pacjentów czekając na dany zabieg/rehabilitację w kraju, w którym mieszka ponosi koszty leczenia prywatnego nie zdając sobie sprawy z możliwości, jakie daje UE. Aby uniknąć tego typu kosztów warto skorzystać z bezpłatnych usług, jakie świadczy MedicaAdvisor.pl! Zarezerwujemy najdogodniejsze terminy wizyt, zabiegów, rehabilitacji w prywatnych klinikach świadczących usługi medyczne na międzynarodowym poziomie. Nasi Partnerzy w sposób indywidualny podchodząc do każdego przypadku, są w stanie pomóc Pacjentom w każdej dziedzinie medycznej.

Pamiętaj: Twój ubezpieczyciel nie może odrzucić Twojej prośby o udzielenie zgodny na leczenie za granicą w momencie, gdy:

- leczenie jest niezbędne dla Twojego zdrowia i/lub życia jest niedostępne w Twoim kraju, a jest ono objęte zakresem Twojego ubezpieczenia;

- termin oczekiwania na realizację świadczenia w tym zabiegu/rehabilitacji jest zbyt długie;

Jeżeli masz więcej pytań dotyczących leczenia w prywatnych szpitalach w Polsce z uwzględnieniem zagranicznego ubezpieczenia skontaktuj się

z Nami! kontakt@medicaladvisor.pl/+48 607 871 284!

Jeżeli Planujesz leczenie za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Czechy, Skandynawia) oraz szukasz pomocy i nie wiesz od czego zacząć napisz, a pomożemy w znalezieniu odpowiedniej kliniki oraz zarezerwujemy termin wizyty.

 

 

 Zespół MedicalAdvisor.pl

Повернися до списку новин