Напиши нам
Скасувати


Dental implants - Answers To Your Most Common Questions!

11 June 2019

    Leczenie implantologiczne to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Dbałość Pacjenta o estetyczny wygląd, świadomość piękna oraz dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia powodują, że gabinety stomatologii estetycznej przeżywają renesans. Najlepszej jakości materiały do implantacji oraz doświadczenie lekarzy sprawiają, że nawet w najtrudniejszych warunkach można zaproponować komfortowe oraz bezbolesne leczenie implantologiczne. Wszystko to ma na celu przywrócenie Pacjentowi zdrowego i pięknego uśmiechu.

Postaramy się Państwu przybliżyć temat implantów zębowych odpowiadając na najczęściej zadawane pytania.

Czym zatem jest implant?

    Implant to w najprostszym ujęciu tytanowa śruba, która po umieszczeniu w kości stanowi odpowiednik korzenia zęba. Dzięki temu, że obecne implanty wykonywane są z najwyższej klasy czystości tytanu, jest on w pełni biozgodny z Naszym organizmem. Oznacza to, że organizm człowieka nie traktuje implantu, jako tkanki obcej oraz nie wywołuje reakcji alergicznych. Co więcej dzięki specjalnemu przygotowaniu powierzchni implantu, dochodzi do zrośnięcia go z tkanką kostną, co gwarantuje jego dożywotnie utrzymanie.

Jakie są etapy leczenia implantologicznego?

     W każdym przypadku, aby osiągnąć nienaganny wynik leczenia implantologicznego i zadowolenie Pacjenta konieczne jest przeprowadzenie dokładniej diagnostyki. Oprócz badania klinicznego lekarz wykonuje tomografię obszaru, w którym planowane jest umieszczenie implantu. Ma to na celu ocenę podłoża kostnego, możliwości implantacji oraz doboru odpowiedniego wszczepu. W sytuacji, gdy ilość tkanki kostnej jest niewystarczająca konieczne jest przeprowadzenie zabiegów regeneracyjnych (opis w kolejnym artykule).

Po zakwalifikowaniu Pacjenta do leczenia można przystąpić do zabiegu. Wielu Pacjentów odczuwa bardzo duży lęk przed implantacją zęba. Warto jednak zaznaczyć, że nowoczesne metody leczenia powodują, że jest to zabieg praktycznie bezbolesny i bezpieczny. Sam zabieg polega na rozcięciu i odsłonięciu dziąsła, a następnie przy użyciu specjalnych narzędzi przygotowywane jest miejsce, w którym znajdzie się implant.

Po okresie wgajania implantu (3-6 miesięcy) odbudowywane są utracone zęby. Należy dodać, że w wyjątkowych przypadkach możliwe jest natychmiastowe odbudowa protetyczna bezpośrednio po założeniu implantów szczególnie, jeżeli dotyczy ona zębów w odcinku przednim. Jest to tzw. „ząb w jeden dzień”. Gwarantuje to komfort Pacjenta oraz utrzymanie estetyki uśmiechu.  Warto zaznaczyć, że leczenie takie jest możliwe w przypadku, gdy jakość kości umożliwia bardzo mocne wkręcenie implantu.

Czy każdy może być leczony implantologicznie?

     Na dzień dzisiejszy niemal każdy Pacjent może być leczony z użyciem implantów zębowych. Lista przeciwwskazań jest bardzo krótka. Obecnie wielu chorych leczonych z powodów chorób cywilizacyjnych (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby nowotworowe i inne) jest kwalifikowana przez specjalistów do leczenia implantologicznego.

 

Ile implantów zębowych można założyć na jednej wizycie?

     Nie ma ograniczeń, co do liczby zakładanych implantów. W trakcie wizyty wprowadzana jest taka ilość implantów, jaka jest konieczna do odbudowy utraconych zębów. Wszystko uzależnione jest od warunków kostnych, a każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie przez specjalistę.

Należy dodać, że w przypadku braku większej liczby sąsiadujących ze sobą zębów implanty nie są zakładane w stosunku 1:1. Skrajnym przypadkiem jest brak wszystkich zębów w łuku. W takim przypadku odbudowa pełnego uzębienia może odbywać się na bazie 6-8 implantów.

W przypadku, gdy Pacjent odczuwa lęk przed wizytą, może skorzystać z leczenia w narkozie. Zabieg wykonywany jest pod kontrolą anestezjologa.

 

Planujesz leczenie implantologiczne/protetyczne natomiast szukasz specjalisty i gabinetu, który sprosta Twoim oczekiwaniom?  Nie czekaj i już dzisiaj skorzystaj z usług zaufanych specjalistów i dowiedz się jak możesz poprawić swój wygląd!

kontakt@medicaladvisor.pl/ +48 607 871 284

 

Zespół MedicalAdvisor.pl

l

Повернися до списку новин