Напиши нам
Скасувати


Відбілювання зубів - Красиві та здорові зуби — візитна картка будь-якої успішної людини.

03 August 2019

        Nie ulega wątpliwości, że piękny uśmiech dodaje Nam pewności siebie oraz polepsza samopoczucie. Nawet niewielkie zmiany w postaci wybielania zębów okazują się znaczące w estetyce wyglądu oraz poprawie jakości życia Pacjenta. Jak zatem wybrać najlepszą metodę wybielania i jednocześnie bezpieczną dla zębów?

Wiele czynników wpływa na kolor Naszych zębów. Wiek, picie kawy czy czerwonego wina, palenie tytoniu powodują, że z czasem Nasze zęby tracą biel i stają się ciemniejsze. U wielu Pacjentów po leczeniu edndodontycznym zębów przednich występują również liczne przebarwienia. Efekt ten dodatkowo wzmacnia fakt, że tylko zęby leczone kanałowo ulegają zmianą barwnikowym, pozostałe natomiast zachowują odpowiedni wygląd. Niestety przebarwienia takie wyglądają nieestetycznie, zaburzając Naszą estetykę oraz zmniejszają pewność siebie. Z pomocą idzie Nam stomatologia estetyczna, która dzięki zaawansowanym metodom pozwala cieszyć się pięknym i białym uśmiechem nie uszkadzając szkliwa i na długie lata.

Jakie zatem są bezpieczne metody wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym?

  • Wybielanie zębów lampą Beyond;
  • Wybielanie nocne nakładkowe (zalecane dla Pacjentów o dużej nadwrażliwości zębów);
  • Wybielanie zęba martwego;

Przeciwwskazania do wybielania zębów:

  • Młody wiek Pacjenta (nie zaleca się wybielania zębów u osób poniżej 16 r. ż.);
  • Choroby przyzębia i dziąseł;
  • Ciąża;
  • Uszkodzenia szkliwa oraz silna nadwrażliwość zębów;
  • Odsłonięcie szyjek zębowych;
  • Obecność nieleczonych zmian próchnicowych;

Wybielanie zębów lampą Beyond!

Jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod nowoczesnego wybielania zębów polegająca na aplikacji specjalistycznego żelu oraz jego aktywacji za pomocą światła. Na jednej wizycie przeszkolony personel nakłada żel 3-krtonie zgodnie ze schematem leczenia. Ważne jest również zastosowanie odpowiedniego preparatu mineralizującego po zabiegu, celem wyeliminowania nadwrażliwości zębów.  

Zabieg jest całkowicie bezbolesny a Pacjent po godzinie może cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, który utrzymuje się nawet do 2 lat.  Efekt wybielania jest spektakularny, gdyż możliwości tej metody pozwalają na zmianę odcienia nawet o 14 stopni w skali VITA.  

Wybielanie nocne nakładkowe!

Kuracja tą metodą zaczyna się od dokładnego pobrania przez przeszkolony personel medyczny specjalnych wycisków, które w sposób dokładny odwzorowują kształt zębów. Tak przygotowane nakładki wraz ze specjalistycznym żelem wybielającym oraz z dokładnymi instrukcjami Pacjent otrzymuje do domu.

Po umyciu zębów wieczorem Pacjent wyciska żel ze specjalnie dostosowanej strzykawki i po rozprowadzeniu go w nakładce umieszcza na zęby, silnie ją dociskając. Nakładkę należy pozostawić na całą noc lub jeżeli lekarz zaleci inaczej, krócej. Po każdorazowym usunięciu nakładek zalecane jest umycie zębów pastą zawierającą fluor celem zmniejsza ich nadwrażliwości. Kuracja poprzez wybielanie nakładkowe powinna trwać około 7-14 dni, ale pierwszy efekt Pacjent widzi już po pierwszej aplikacji. Długość jej trwania zależy od efektu, jaki Pacjent chce uzyskać - im dłużej tym jaśniejsza barwa zębów. Jeżeli Pacjent zachowuje odpowiednią higienę oraz dba o zęby efekt wybielania nakładkowego może utrzymywać się nawet do 3 lat.

Wybielanie zębów martwych!

Zdarza się, że zęby leczone kanałowo tracą swój naturalny kolor i ciemnieją. Jest to bardzo uciążliwe dla Pacjentów, którzy przeszli leczenie ednodontyczne zębów przednich i właśnie to zęby najbardziej widoczne ulegną odbarwieniu. Stomatologia estetyczna ma na to rozwiązanie: zastosowanie środka wybielającego działającego od środka zęba. Wypełnienie wymieniane jest co kilka dni i trwa od trzech do pięciu wizyt. Na ostatniej zakłada się wypełnienie kompozytowe.

Przed wybielaniem zalecana jest dokładna higienizacja zębów. Efekt białych i zdrowych zębów będzie utrzymywał się zdecydowanie dłużej u Pacjentów, u których przed zabiegiem wybielania wykonano scaling (usunięcie kamienia nazębnego).

Warto zaznaczyć, że powyższe metody nie zmniejszają przebarwień wypełnień, uzupełnień protetycznych oraz koron. Dlatego też wybielanie należy rozważyć przed planowanym leczeniem odbudowującym (korony, mosty czy licówki).

Ważnym elementem całości procesu leczenia jest odpowiednio przeszkolony i fachowy personel Placówki, wysokiej jakości sprzęt medyczny oraz certyfikowane produkty do wybielania zębów. Są one gwarantem sukcesu leczenia oraz jego bezpieczeństwa. Od Nas samych zależy również długość utrzymywania się efektu białych i zdrowych zębów. Należy zaznaczyć, że szybkie wprowadzenie złych nawyków żywieniowych oraz stosowanie używek przyspiesza ponowne odbarwienie zębów. Po każdym zabiegu należy uczulić Pacjenta, że przez co najmniej 2-tygonie powinien on zastosować dietę wykluczającą używki i pokarmy mogące spowodować intensywne przebarwienia (kawa, cola, ciemna herbata czy czerwone wino).

 

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia Naszych specjalistów i już dzisiaj zarezerwuj termin u specjalisty w najlepszych gabinetach stomatologicznych. Skontaktuj się z Nami i ciesz się pięknym i zdrowym uśmiechem!

kontakt@medicaladvisor.pl/+48 607 871 284!

 

Zespół MedicalAdvisor.pl

Повернися до списку новин