Kontaktieren Sie uns
Stornieren


Licówki – piękny uśmiech na długo!

18 August 2019

      Licówki są to bardzo cienkie nakładki, które specjalista po odpowiednim przygotowaniu przykleja do powierzchni zęba (przednia jego część), aby zamaskować defekty takie jak przebarwienia, nieodpowiedni kształt czy nierówne brzegi a tym samym poprawić walory estetyczne. W większości to właśnie licówką gwiazdy zawdzięczają śnieżnobiały i piękny uśmiech, bez bólu i dyskomfortu czy długotrwałego noszenia aparatu ortodontycznego.

Obecnie stomatologia estetyczna dzięki zaawansowanym metodom leczenia, obecności nowoczesnego sprzętu i odpowiedniej wytrzymałości materiału może zagwarantować Pacjentom najwyższe standardy leczenia. Wielu Pacjentów, którzy doznali urazów, po leczeniu endodotycznym zębów przednich czy z wszelakimi wadami związanymi z uzębieniem może obecnie liczyć na pomoc najlepszych specjalistów i pozwolić sobie na piękny uśmiech.

Obecna stomatologia estetyczna oferuje kilka rodzajów licówek. Do najpopularniejszych zaliczamy:

  • Porcelanowe;
  • Akrylowe;
  • Kompozytowe;
  • Skaleniowe;

Dla kogo przeznaczone są licówki?

     Krótko mówiąc dla każdego dorosłego Pacjenta, który chce poprawić wygląd i estetykę swoich zębów. Najczęściej na licówki decydują się Pacjenci, którzy mają problem z przebarwieniem zębów (często po leczeniu endodontycznym zębów przednich), mikropęknięciami, nierównymi brzegami i po urazach zębów, ale także z diastemą. Takie rozwiązanie umożliwia natychmiastową odbudowę zębów, a wykonane przez najlepszych specjalistów gwarantuje piękny uśmiech na długie lata.

Jak wygląda poprawa zębów za pomocą zastosowania licówek?

     Przed założeniem licówek należy przeleczyć zęby stomatologicznie. Ubytki próchnicowe muszą być wypełnione a przed samym zabiegiem należy dokładnie wykonać higienizację (zdjęcie kamienia nazębnego oraz osadu). W wielu przypadkach specjaliści zalecają wybielenie zębów, aby kolor licówek dobrany był według preferencji pacjenta oraz zgodnie z estetyką i barwą pozostałych zębów. Ważnym jest fakt, że licówki nie ulegają wybielaniu.

     Następnym etapem jest dokładne przebadanie potrzeb Pacjenta, jego oczekiwań i planów dotyczących przyszłego rezultatu. Optymalizacja wizji Pacjenta oraz możliwości współczesnej stomatologii estetycznej w połączeniu z doświadczeniem specjalisty dają bardzo dobre rezultaty. Ważne jest dokładnie przebadanie anatomii żuchwy pacjenta przed leczeniem, sprawdzenie mobilności stawu żuchwowo-skroniowego oraz całego zgryzu. Zbyt duże i niedostosowane licówki mogą być przyczyną wielu problemów ze zgryzem, być nieestetyczne a także powodować liczne dolegliwości bólowe.

Po przeanalizowaniu potrzeb pacjenta wykonywane są niezbędne zdjęcia oraz modele przyszłego uzębienia. Model taki odzwierciedla realnie wygląd zębów po leczeniu i jest to etap, podczas którego możliwe jest wykonanie poprawek oraz obiektywna ocena wyglądu nowych zębów.

       Po zaakceptowaniu wyglądu przez Pacjenta lekarz przechodzi do etapu nakładania licówek na pierwotne uzębienie. Całe leczenie zaczyna się od szlifowania zębów. Obecnie istnieje wiele komponentów umożliwiających założenie licówek bez konieczności ingerencji z zęby Pacjenta. Nie da się ukryć, że szlifowanie zębów nie jest obojętne dla ich struktury. Dzięki nowoczesnej stomatologii estetycznej Pacjent może liczyć na piękne i naturalne licówki bez szlifowania zębów.

Po pobraniu wycisku wykonywane są ewentualne zmiany i dopasowuje się licówki tymczasowe do oczekiwań Pacjenta, które otrzymuje on na kilka dni. Po zaakceptowaniu kształtu i wyglądu nowych zębów Pacjentowi zakładane są stałe licówki. Sam zabieg jest bezbolesny, wymaga natomiast dobrej współpracy pomiędzy Pacjentem, technikiem protetykiem oraz stomatologiem. To właśnie doświadczenie specjalisty decyduje, o jakości i wykonaniu licówek, a tym samym o zadowoleniu Pacjenta.

    Licówki porcelanowe zwykle utrzymują się około 15-stu lat. Należy jednak pamiętać, ze niezbędne są regularne  (co 6mcy) kontrole stomatologiczne i odpowiednia higiena jamy ustnej.

 

Planujesz założenie licówek, korektę uzębienia czy zlikwidowanie diastemy? Skontaktuj się z Nami i już dzisiaj zarezerwuj termin

u najlepszych specjalistów! Elastyczne terminy dla Pacjentów mieszkających za granicą oraz wycena świadczeń dla zagranicznych ubezpieczycieli!

kontakt@medicaladvisor.pl/+48 607 871 284!

 

Zespół MedicalAdvisor.pl

 

 

 

 

 

Zurück zur Nachrichtenliste